Najczęściej zadawane pytania

Czy można użyć Państwa desek w regałach stojących w miejscach, gdzie będą zagrożone kontaktem z kwasami i roztworami zasadowymi?
Nasze produkty są wykonane w ponad 90 % z polietylenu i polipropylenu, czyli tworzyw sztucznych odpornych na większość używanych na co dzień środków chemicznych. Ponieważ można używać produktów z Traplastu w tym celu, to należy zachować szczególną uwagę na ugięcie regałów, które może się pojawić w przypadku, jeśli regał jest zbyt długi lub nierównomiernie obciążony.
Czy Państwo produkty są łatwopalne?
Produkty z materiału Traplast są zaklasyfikowane do klasy reakcji na ogień E – lekko zapalne materiały budowlane. Przed montażem produktu w niektórych środowiskach należy brać pod uwagę powyższą klasyfikację.
Na stronach internetowych piszecie Państwo o dylatacji termicznej produktów. Czy należy ją wykonywać również z boku (przy ułożeniu na szerokość)?
Przed użyciem naszych produktów należy zapoznać się z  zasadami pracy z materiałem Traplast oraz instrukcjami montażu, które zostały opracowane dla niektórych produktów.
Rozciągliwość cieplna profili w kierunku poprzecznym w zasadzie nie stanowi problemu, ponieważ szerokość profili, czy to będzie sztacheta, czy deska, czy też deska tarasowa, jest praktycznie nienaruszona pod wpływem rozciągliwości cieplnej. Rozciągliwość w kierunku poprzecznym należy brać pod uwagę wyłącznie w przypadku montażu dużej ilości profili ułożonych tuż obok siebie, i to tylko, jeśli profile będą na stałe przykręcone do nośników. W tym przypadku wystarczy jedynie nie dociskać profili do siebie bezpośrednio przed ich przykręceniem, tylko je luźno przykładać, aby pomiędzy nimi utworzyła się minimalna luka, która będzie wystarczająca do wyeliminowania poprzecznej rozciągliwości. Wkrętów nie powinno się dociągać „do oporu“, tak żeby profile miały ewentualnie możliwość pracy. Otwór na śrubę powinien mieć w zależności od przeznaczenia większą średnicę, niż średnica wkręta.
Chcę odnowić ławkę wykorzystując do tego Państwa deski. Nie będą się ruszać?
Miara ugięcia zależy od tego, w jakiej odległości znajdują się od siebie nogi ławki, ile deska ma punktów podparcia i jak wytrzymały profil ławkowy zostanie użyty. Ogólnie uznaje się, że deska ławkowa powinna być podpierana minimum co 80 cm. W innym przypadku należy zakupić deski wzmocnione.
Czy podczas budowy płotu z Państwa profili mogę zastosować śruby z łbem stożkowym?
Śruby z łbem stożkowym są odpowiednie do płotów z ruchomym dolnym poziomym przęsłem (patrz Zasady pracy z materiałem Traplast ).
Potrzebuję desek o długości 2,5 metra. Czy są państwo w stanie wyprodukować taki profil?
W określonych przypadkach jesteśmy w stanie wyprodukować profil takiej długości, jednak jest to raczej produkcja na zamówienie dla firm i hurtowni. Nasze produkty nie są produkowane w stylu „pasa nieograniczonej długości“, ale są wtłaczane do form z określonymi wcześniej wymiarami. W przypadku większych rozmiarów będzie konieczne wyprodukowanie nowej formy, co jest bardzo kosztowne. Niektóre nasze produkty (np. profile, deski) jesteśmy w stanie w naszym dziale formatowania przyciąć do żądanej długości.
Czy Państwa produkty można kleić lub spawać?
Spawanie i klejenie jest możliwe, jednak łącza wykonane w ten sposób nie mają tej samej wytrzymałości, co materiał oryginalny. Takie procedury są wykorzystywane jedynie w celu uszczelniania szpar itp. Nasze profile i deski najlepiej łączyć mechanicznie, tj. wkrętami, śrubami z nakrętką, itp.
Od kilku lat posiadam Państwa płot. Obecnie jego kolor jest trochę wyblakły. Czy można go jakoś ożywić?
Jeśli naprawdę pragną Państwo ożywić wygląd swojego ogrodzenia, to można to bez problemowo zrobić stosując nie rozpuszczalny w wodzie środek penetrujący odpowiadający kolorem (np. Luxol). Farba wpije się w warstwę utlenionego tworzywa sztucznego a płot będzie wyglądał jak nowy. Malowanie z punktu widzenia przedłużenia żywotności płotu nie jest całkowicie niezbędne – ewentualne malowanie ma jedynie estetyczny efekt.
Wydrukować stronę Wysłać link na e-mail